ההתחדשות העירונית נמצאת בתנועה מתמדת, אך עבור תושבים רבים התהליך עדיין איננו נגיש. לכן נוכחותו של יועץ חברתי מקצועי היא חשובה כל-כך להצלחת הפרויקטים.

יועצים חברתיים

מקצוע הייעוץ החברתי הולך וצובר תאוצה. ארגז הכלים המקצועי של היועץ החברתי פותח בחלקו הגדול בשנים האחרונות בירושלים על-ידי מייסדי STREETLIGHT.

 

יועצים חברתיים רבים - מוצאים את עצמם לעיתים בקושי משמעותי להתקדם בתחום:

 

- יועצים צעירים (ובעיקר בוגרי הכשרות ליועצים חברתיים) מתקשים לצבור את הנסיון הראשוני הדרוש כדי לגשת למכרזים.

- חברות גדולות שעסקו קודם לכם בתחומים משיקים ונכנסות לתחום, מתקשות לספק תוצרי עבודה בתחומים שלא עסקו בהם קודם, מתוך הספקטרום המקצועי הרחב של עיסוקי היועץ החברתי.

STREETLIGHT שואפת להיות בית מקצועי ליועצים חברתיים. תמצאו אצלנו הדרכה, ייעוץ, חומרים מקצועיים ואוזן קשבת. צוותי הייעוץ של STREETLIGHT, כולם יועצים חברתיים ותיקים ובכירים, מעניקים סיוע וליווי ליועצים חברתיים.

השירותים שלנו עבור יועצים חברתיים:

הדרכה לפיתוח יכולות מקצועיות ושיטות עבודה ליועץ החברתי


יועצים חברתיים רובים עושים את צעדיהם הראשונים בעולם המקצועי בתקופה זו. גם אם הם חדשים בתחום, וגם אם הם חברה גדולה שעסקה בעבר במקצוע משיק. מטעם הרשויות המקומיות והממשלתיות נעשה מאמץ משמעותי לשמור על רף מקצועי גבוה בתחום, והפיקוח במסגרת המינהלות להתחדשות עירונית הוא קפדני ודורש איכות עבודה גבוהה. ההנחיות הממשלתיות לייעוץ חברתי, אשר מקימי STREETLIGHT יעצו בתהליך כתיבתן, מבוססות במידה רבה על המודל הירושלמי של ייעוץ חברתי למתחמי התחדשות עירונית. מודל שפותח בחלקו הגדול על ידי מקימי STREETLIGHT. צוות היועצים החברתיים הותיקים והבכירים שלנו מציע לכם הדרכה אישית - לפיתוח היכולות המקצועיות, ארגון של שיטות העבודה, פיתוח עסקי ליועצים חברתיים ועוד. גם אם אתם יועצים חברתיים בתחילת הדרך, וגם אם אתם ותיקים שמעוניינים לייעל ולדייק תהליכי עבודה.
בנק שעות - ייעוץ, ליווי, הדרכה, הכשרה וכו'


דילמות ואתגרים שונים הם מנת חלקם של כל יועץ חברתי. אך לעתים נתקל היועץ בדילמות וסוגיות שונות שמתקשה לתת להן מענה מתוך ארגז הכלים המקצועי הקיים ברשותו - בעבודה עם דיירים, בסוגיות חברתיות-קהילתיות, בהבנה של מצב חברתי והשלכותיו התכנוניות, בקשר עם הדיירים ועם נציגות הדיירים וכיו"ב. בנק שעות ייעוץ מאפשר ליועץ לפנות בכל רגע לקבלת סיוע - להתייעצות, לקבלת חוו"ד מקצועית כתובה, להשתתפות בפגישות בנושאים מאתגרים וכו'. כמו כן ניתן גם להשתמש בבנק השעות להכשרה מקצועית ליועץ עצמו או לאנשים אחרים מטעמו (דיירים, צוות תכנון וכו'), הנחיה של תהליכים שונים מול דיירים ו/או אנשי מקצוע, הליכי גישור ובניית הסכמות וכיו"ב. בנק השעות הוא גמיש. נקבע עבורו תקציב משוריין מראש, והתשלום הוא על הביצוע בפועל.
גישור ובניית הסכמות


פרויקטים רבים בעלי חשיבות עירונית נתקעים ומתעכבים בשל קשיי תקשורת ומחלוקות בין הגופים השונים, כולל התושבים והגופים המקצועיים. היועץ החברתי, אשר מחזיק בכלים מקצועיים ליישוב מחלוקות ושיפור הדיאלוג, נתקל לעתים קרובות במחלוקות וסכסוכים שאינו מצליח לסייע ביישובם. התערבות גישורית ותהליכי בניית הסכמות על-ידי גוף שלישי אובייקטיבי, הם אפקטיביים מאוד בהסרת חסמים ובגיבוש הסכמות ושיתוף פעולה, ובכוחם לייעל את העבודה ולמנוע מחלוקות וחסמים לפרוקטים. צוות STREETLIGHT מחזיק בנסיון רב שנים וחסר תחרות בגישור ובניית הסכמות בפרויקטי התחדשות עירונית. על גישור ובניית הסכמות - קראו בהרחבה כאן.
תכנית המתמחים של STREETLIGHT


יועצים חברתיים רבים בתחילת דרכם, ובראשם בוגרי הכשרות רשמיות ליועצים חברתיים בהתחדשות עירונית, חשים קושי משמעותי לעשות את צעדיהם המקצועיים הראשונים. אם בגלל חוסר אפשרות לגשת למכרזים ללא נסיון קודם, ואם בגלל העדפה לעשות את הצעד הראשון כצעד לימודי תוך-כדי קבלת משוב והדרכה. תכנית המתחמים של STREETLIGHT מאפשרת לכם בדיוק את זה. לקחת פרויקט ראשון תחת כנפיה של STREETLIGHT, תוך קבלת הדרכה, ליווי צמוד וייעוץ לאורך הדרך. שיתוף הפעולה ניתן לביצוע במספר דרכים, בין אם בשותפות או בהעסקה שלכם כקבלני משנה. מלבד לקיחה משותפת של פרויקט, תוכלו לקבל מהצוות הבכיר של STREETLIGHT הדרכה וייעוץ בכל היקף שתבחרו. על תכנית המתחמים של STREETLIGHT, קראו בהרחבה כאן.