קורס יועצים חברתיים
להתחדשות עירונית

STREETLIGHT מכריזה

על פתיחת מועד חורף 2022

של קורס יועצים חברתיים!!

 

לפרטים והרשמה - לחצו כאן

shoutout.png
shoutout_edited.png
20190326_194732.jpg

היועץ החברתי למתחמי התחדשות עירונית הוא מקצוע חשוב, שהביקוש אליו הולך ועולה. כיום נדרשת נוכחות של יועץ חברתי כמעט בכל מתחמי פינוי-בינוי ברחבי הארץ.

קורס הכשרת יועצים חברתיים להתחדשות עירונית מתקיים ע"פ התקן שהוגדר ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית, ובוגרי הקורס מקבלים תעודה המוכרת על-ידי הרשויות.

מייסדי STREETLIGHT וסגל הקורס הם בעלי נסיון בלעדי בישראל בהכשרת יועצים חברתיים, וניהלו את כל קורסי ההכשרה בישראל בתחום זה עד היום.

מהו יעוץ חברתי ובמה יעסוק הקורס?

תפקיד היועץ החברתי בתהליכי התחדשות עירונית נולד מתוך צורך בליווי והנחיית בעלי הדירות בתהליך השינוי הקשה של הריסת ביתם ובנייתו מחדש. תהליך התחדשות עירונית הוא מורכב וכולל קבלת החלטות משותפת של כלל בעלי הדירות בבניין המשותף, הנדרשים לעמוד בפני בעלי אינטרס שונים ומגוונים ובדרך כלל חסרי, כלים ידע וכח בתהליך.


בנוסף לליווי בעלי הדירות בתהליך, היועץ החברתי מנהל את תהליכי שיתוף הציבור - המאפשר לתושבים להבין לעומק את התכנון למתחם המתחדש ולהשפיע עליו. כמו כן, היועץ עוסק גם בליווי וייעוץ לצוות התכנון, עריכת אפיון חברתי במתחם הכולל איתור אוכלוסיות פגיעות וכותב נספח חברתי מקיף למתחם - מסמך רשמי המצורף למסמכי התכנית. היועץ החברתי מהווה גורם מקצועי המחזיק את נקודת המבט החברתית-קהילתית מול מגוון אנשי המקצוע ובעלי העניין בתהליך.  


בשנים האחרוניות התפקיד מתפתח גם להיבטים נוספים כאשר ההסתכלות החברתית מתרחבת גם להקשר השכונתי הרחב מהפרוייקט עצמו והיועץ החברתי מתהווה לדמות מפתח מקצועית בטיוב וקידום תהליכי התחדשות עירונית, ברמה העירונית והארצית.

IMG-20190117-WA0016.jpg

 

האם באמת אפשר לעבוד בזה? האם זה מקצוע מבוקש?

בתקופה האחרונה מורגשת פריחה של התחום החברתי בתהליכי התחדשות עירונית. יועצים חברתיים פועלים יותר ויותר במתחמי התחדשות ועיריות שונות מאמצות את השימוש בהם ואף מחייבות את היזמים להעסיק יועץ חברתי. כחלק מתהליכי הקמת המינהלות להתחדשות עירונית ברשויות המקומיות, הולכת ומתפתחת תפישה מקצועית בתחום זה.

צוואר הבקבוק כיום בפיתוח העבודה החברתית במתחמי התחדשות - הוא חוסר ביועצים חברתיים. לכן, מטרת העל של קיום קורסי יועצים חברתיים להתחדשות עירונית היא לייצר מאגר יועצים חברתיים מקצועיים שיוכלו ללוות מתחמי התחדשות עירונית, להביא תועלת חברתית ופרקטית לתהליכי התחדשות עירונית ולהביא לשיפור תהליכים אלה בכל הרבדים.
 

מחזור חורף 2021-22 יפתח בקרוב, במרכז הארץ. לפרטים לחצו כאן.

IMG_20191223_145256.jpg

על הקורס עצמו:

 

הקורס מקנה תעודת יועץ חברתי המוכרת ע"י הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית (בכפוף לעמידה בתנאי סף ומטלות הקורס).


הקורס יכשיר יועצים חברתיים אשר יוכלו להשתלב בפעילות מול רשויות מקומיות, מינהלות להתחדשות עירונית ואף לפעילות במגזר הפרטי עבור יזמים. הקורס בן כ-75 שעות מלאות (100 שעות אקדמיות), המתקיימות בכ-15 מפגשים בני כ-5 שעות כל אחד. הקורס כולל הרצאות, סדנאות, סימולציות ותרגול, סיור, תצפיות שטח, עבודה בקבוצות, קריאה עצמאית ותרגיל שטח עצמאי מסכם.

מיזם STREETLIGHT מוביל לא רק בתחום היעוץ החברתי להתחדשות עירונית בארץ - אלא גם בתחום הכשרת היועצים החברתיים. אנשי STREETLIGHT אחראים לפיתוח והנחייה של ששת הקורסים להכשרת יועצים חברתיים שהועברו עד היום בישראל והוכרו על ידי הרשות להתחדשות עירונית.

 

מחזור חורף 2021-22 יפתח בקרוב, במרכז הארץ. לפרטים לחצו כאן.

למי מיועד הקורס?

אתם אוהבים לעבוד עם אנשים? רוצים לראות את העיר מתחדשת? מחפשים מקצוע נוסף שיש בו עשייה חברתית? חשוב לכם לראות ולממש צדק חברתי?
ייעוץ חברתי הוא המקצוע בשבילכם.

על-פי הנחיות הרשות להתחדשות עירונית, הקבלה לקורס מתנית בעמידה בתנאי סף. לפיכך, הקורס מיועד לאנשים עם ניסיון ורקע באחד מהתחומים הבאים: עבודה קהילתית, תכנון עירוני, אדריכלות, גישור, פיתוח וליווי קהילות, הנחיית קבוצות, בניית הסכמות.

בין נושאי הקורס:

  • התחדשות עירונית – בעולם ובארץ.

  • מערכת התכנון והבניה, עקרונות בתכנון חברתי.

  • כלים לגישור, משא ומתן, בניית הסכמות.

  • השתתפות הציבור בתהליכי תכנון.

  • התחדשות עירונית בראיה כלכלית ומשפטית.

  • עבודת היועץ החברתי בזירה מרובת אינטרסים.

  • עבודה עם ממסד, עיריות, יזמים, אנשי מקצוע.

מחזור חורף 2021-22 יפתח בקרוב, במרכז הארץ. לפרטים לחצו כאן.